Postavili jsme zahradní krb

on

Každý rok během léta rádi připravujeme pokrmy na grilu. Není nad posezení s rodinou a přáteli, při zvuku kytary či reprodukované vhodné hudby, s lahvinkou dobrého moku a samozřejmě s nějakým grilovaným masíčkem či zeleninou. Jak lahodné je, když do víru zábavy se line zvuk hořícího dřeva a vůně grilovaného pokrmu. A protože už několik let uvažuji o postavení zahradního krbu s udírnou, tak konečně letos padlo rozhodnutí, vybudovat i na naší zahrádce zahradní krb. Sice se nepovažuji za nešikovného, ale postavit něco takového jako krb jsem si netroufal. Takže jsem pátral, kde koupit zahradní krb již hotový, a zároveň aby byl také hezký. Druhou podmínkou bylo, aby krb byl kombinovaný s udírnou. Jistě, můžete namítnout, že krbů s udírničkou v komínu je na trhu celá řada, ale já jsem chtěl, aby udírna měla topeniště mimo krb a do prostoru udírny šel pouze kouř. A tak jsem narazil na firmu Zahradní krby Věříš v Chlumci nad Cidlinou, kde mají přesně to co jsem si představoval. Po rozhodnutí, že krb zakoupíme nastala fáze příprav. Úprava záhonu pro umístění krbu, podlahy v našem altánu, kde jsme již léta s radostí zakopávali a kořeny našich dvou značně vzrostlých smrků, zavedení elektřiny a spousta jiných drobností. Z tohoto počínání přidávám několik fotografií.

[nggallery id = 6]

Když bylo vše připraveno, bylo načase dojet si pro vybraný krb. Postavení krbu bylo dílem okamžiku, neboť vše je tak dobře vymyšlené, že to zvládne i ten kdo nedržel nikdy cihlu v ruce. Ještě ten den jsme měli naše oblíbené grilované masíčko.

[nggallery id = 7]

Další týden jsme také vyzkoušeli uzení. Zavzpomínali jsme si jak, když mi bylo asi 10, jsme přeuzovali uzená žebra. Bylo to fakt vynikající.

[nggallery id = 8]

No a tak máme zahradní krb. A nyní už jen grilovat, udit a jíst.

 

Pokud hodláte stavět zahradní krb doporučuji si prohlédnout:

 logověříš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..